Hotline: +421 32 776 32 15
E-mail: tsst@tsst.sk

Tribúna nie je skákací hrad

Od začiatku fungovania námestia sme už viackrát museli opravovať, čo ľudia pokazili. Najčastejšie to boli zošľapané sadeničky v záhonoch, inokedy rozbité svetlo v kaskádovej fontáne, kde detičky „len tak hádzali kamene do vody", či pokazaná picia fontánka, ktorú mládež používala na postrekovanie svojich kamarátov. Takisto ani tribúna nezaostávala za ostatnými zariadeniami. Buď väčšie deti pobrali ukončovacie skoby a karabínky na napínacom lanku, alebo dokonca pod tlakom nárazov samotné lanko nevydržalo.

Naše neustále prosby, aby sme si trochu viac všetci strážili aspoň to málo, čo je pekné, sa často zdajú zbytočné. Chceme preto Vás, rodičov, ktorí chodíte so svojimi deťmi na námestie, aby ste ich usmernili, čo môžu a čo by už nemali robiť. Po trávičke sa môžu prebehnúť, ale nie je vhodné hádzať štiepku, alebo štrk do trávy. Takisto Vás žiadame, nedovoľte svojim deťom hrať sa na tribúne. Je to pre nich veľmi nebezpečné. Minulý mesiac prepadlo jedno dieťa cez zadnú stranu plachty. Deti si z toho robia akúsi odrazovú plochu. Plachta síce má svoju pevnosť, ale neustále nárazy veľmi preslabujú ako samotnú plachtu tak aj lano, ktoré ju napína.

Teší nás, keď je námestie plné, ale neteší nás, keď sa ničia zariadenia, ktorých oprava nestojí malé peniaze. Detičky sa tiež naučia, že nie všetko je len hra, ale niečo sa ich nevinnou hrou môže pomaly, ale isto aj zničiť.

Ďakujeme za pochopenie a veríme, že sa ešte dlho budeme môcť spolu tešiť z pekného námestia.

Vráblová, TSST